Nowa karetka dla stacji w Kuźni Raciborskiej

Obraz może zawierać: na zewnątrzAmbulans renault trafił 10 kwietnia 2020 r. do ratowników medycznych przy raciborskim szpitalu. Będzie służył w stacji w Kuźni Raciborskiej.

Pieniądze na zakup w kwocie 400 tys. zł pochodzą z ministerstwa zdrowia. Przyznano je w sierpniu zeszłego roku. Ogromna liczba zamówień w całym kraju sprawiła, że dostawa opóźniła się do kwietnia. Jedyną ofertę złożyła w przetargu firma RATOWNIK-AMBULANSE Sp. z o.o. Sp. k. z Jabłonnej na kwotę 419 963,76 zł brutto. To nieco więcej niż miał do dyspozycji szpital, ale dyrekcja uznała, że z racji przypadającego na koniec kwietnia terminu rozliczenia dotacji, nie można było ryzykować przeprowadzania kolejnego postępowania. Zdecydowano więc o przyjęciu oferty. Resztę dołożył szpital ze swojego budżetu.
- Pojazd trafi do podstacji w Kuźni Raciborskiej, gdyż tam obecnie jeździ jeszcze najstarszy ambulans naszej floty. W trakcie są też pracę nad ambulansem ufundowanym przez Eko-Okna S.A., ten ma dotrzeć w ciągu najbliższych tygodni. Takie pocieszenie w tych niełatwych czasach - informują ratownicy medyczni.   
Po konsultacjach z ratownikami, ambulans zostanie doposażony przez Gminę Kuźnia Raciborska, informuje burmistrz Paweł Macha.
 źródło: naszraciborz.pl , fot. FB/Ratownictwo Medyczne Racibórz

Obraz może zawierać: na zewnątrz


Brak dostępnego opisu zdjęcia.


Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz


Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud