Biskup gliwicki przywraca Msze św. z udziałem wiernych

https://rudy-parafia.pl/foto/akt_1/min/14478_5cb9b1dedbc21_o,size,969x565,crop,0.0000x0.0615x1.0000x0.8747,q,71,h,fd80c2.jpg

BISKUP GLIWICKI                          Gliwice, dnia 19 kwietnia 2020 r.
 
 
 
Nr 501/20/A
 
 
WSKAZANIA BISKUPA GLIWICKIEGO
 

 
W nawiązaniu do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zmienia się dotychczasowe postanowienia w następujący sposób:
 
 
1. Utrzymane zostają w mocy postanowienia Dekretu nr 363/20/A z dnia
25 marca 2020 roku oraz Komunikatu z dnia 10 kwietnia 2020 roku.
 
2. Do odwołania pozostaje w mocy dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane z dnia 12 marca 2020 roku
o czym należy poinformować wszystkich parafian i jednocześnie w dalszym ciągu zachęcać ich do uczestniczenia we Mszy Świętej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.
 
3. Zezwala się na odprawianie Mszy św. z ludem z zastrzeżeniem, że w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła.
 
4. Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są duchowni w czasie sprawowania obrzędów religijnych.
 
5. Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu.
 
6. Kapłan udzielający Komunii św. musi obowiązkowo zdezynfekować ręce zarówno przed jej rozdaniem, jak i po zakończeniu obrzędu.
 
7. Kolejne wskazania będą publikowane w miarę ogłaszania nowych wytycznych przez władze państwowe.
 
 
 
+ Jan Kopiec
Biskup Gliwicki Z dniem 20 kwietnia wchodzą w życie nowe rozporządzenia premiera. Prezes Rady Ministrów odniósł się w swoim wystąpieniu do celebracji Mszy świętej. W związku z tym rozporządzeniem informujemy, że będzie możliwość bezpośredniego uczestnictwa we Mszy Świętej. 
 
Prosimy aby w czasie Mszy osoby przebywające w kościele, miały założone na twarzy i nosie maseczki ochronne.
W kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15m2 
 (w naszej świątyni maksymalnie może przebywać 57 osób). 
 Prosimy aby pierwszeństwo miały osoby zamawiające intencję Mszy św.
Komunia Święta będzie udzielana na rękę z zachowaniem szczególnej ostrożności. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości w czasie przystępowania do komunii

Aby jak największa liczba wiernych mogła uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, to będą sprawowane dodatkowe Msze:
Sobota: godz. 17.00 i 18.00
Niedziela: godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.00, 17.30, 19.00
Podejmując decyzję o uczestnictwie we Mszy Świętej pamiętajmy, że trwa epidemia i może nieść to zagrożenie, szczególnie dla osób starszych i chorujących. Biskup Gliwicki podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. 
Prosimy o roztropne podejmowanie decyzji. 


 
Cmentarz parafialny jest otwarty. Przebywających na nim obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud