Konkurs plastyczny „Portret diabła Rudolfa”

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs
Konkurs plastyczny „Portret diabła Rudolfa” 
Konkurs plastyczny „Portret diabła Rudolfa” skierowany jest do dzieci (głównie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych).
 Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej podobizny legendarnego diabła Rudolfa, który ma zamieszkiwać stację wąskotorówki w Rudach. 
Zwycięska praca posłuży za wzór do stworzenia maskotki Rudolfa.

Legenda o diable Rudolfie 
Dawno, dawno temu, w średniowieczu – czyli czasach rycerzy i księżniczek – w Rudach nie było jeszcze żadnych domów, nie było pałacu ani kolejki. Był tylko bardzo gęsty, stary las, który porastał całą okolicę. Las ten zamieszkiwały różne dziwne stworzenia. Jednym z nich był diabeł o imieniu Rudolf. 
Rudolf żył samotnie i spokojnie. Nie musiał chodzić do szkoły ani do przedszkola – o takich rzeczach nikt wówczas nie słyszał – więc spał do późna w dziupli ogromnego drzewa, całymi dniami leniuchował, podkradał pszczołom miód i psocił. Jego sielanka trwałaby pewnie do dziś, gdyby nie to, że pewnego dnia w lesie Rudolfa pojawiły się dziwne stworzenia. 
Diabeł nigdy wcześniej nie widział czegoś podobnego i był zdziwiony, a nawet przestraszony. Okazało się, że te dziwne stwory to tak zwani ludzie, którzy szybko stali się przyjaciółmi Rudolfa. Diabeł, który zakochał się w gotowanym przez nich jedzeniu, docenił domy, w których było ciepło i sucho oraz bardzo polubił dzieci, pomógł ludziom zbudować wioskę. Od jego imienia nazwano ją Rudy.
 Niestety biednemu Rudolfowi nie dane było długo żyć razem z ludźmi. W ślad za pierwszymi osadnikami do Rud przybyli cystersi, czyli zakonnicy, którzy zbudowali we wsi kościół oraz klasztor. Cystersom bardzo nie podobało się, że we wsi mieszka diabeł, więc wygnali Rudolfa z powrotem do lasu i zabronili mu wracać. 
Rudolf cierpliwie czekał w lesie na dzień, kiedy cystersi wyprowadzą się z Rud i będzie mógł wrócić do wioski. Czekał aż pięćset lat – to naprawdę bardzo długo. Wreszcie któregoś dnia cystersi opuścili swój klasztor, a na ich miejsce wprowadził się książę raciborski, który urządził tam swój pałac. 
Rudolf wybrał się do księcia, prosić o pozwolenie powrotu do wioski. Książę, dobry człowiek, wysłuchał historii diabła, ale bał się, że Rudolf może podkradać ludziom zapasy, namawiać dzieci, by nie chodziły do szkoły i płatać inne figle. 
Postanowił więc znaleźć takie rozwiązanie, by diabeł był zadowolony, ale nie mógł szkodzić ludziom. Książę zbudował dla Rudolfa specjalne miejsce, gdzie ludzie mogli go odwiedzać, gdzie było gorąco od wielkich pieców parowozów i brudno od smaru – a to diabeł Rudolf uwielbia. Była to stacja kolei wąskotorowej. 
Od tego momentu minęło sto lat, ale jak widzicie stacja istnieje do dzisiaj i do dziś mieszka tutaj Rudolf – możecie zapytać o to dowolnego z panów kolejarzy, lub przekonać się, kiedy zobaczycie wesołego diabełka w jakimś przytulnym zakamarku, których na naszej stacji nie brakuje.

Konkurs plastyczny „Portret diabła Rudolfa”
 Konkurs plastyczny „Portret diabła Rudolfa” skierowany jest do dzieci (głównie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych). Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej podobizny legendarnego diabła Rudolfa, który ma zamieszkiwać stację wąskotorówki w Rudach. Zwycięska praca posłuży za wzór do stworzenia maskotki Rudolfa. 
Organizator:
 Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach 
Regulamin: 
Zasady uczestnictwa: 
1. Tematem prac konkursowych ma być portret diabła Rudolfa. „Legendę o diable Rudolfie i powstaniu stacji w Rudach” można znaleźć na internetowym profilu kolejki. 
2. Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku od 3 do 16 lat. 
3. Ilość i format prac: maksymalnie 2 prace jednego autora w formacie A4 
4. Technika: malarstwo, pastel, rysunek, szkic, grafika lub inne techniki płaskie. 
5. Opis prac na odwrocie: - imię i nazwisko (prosimy o czytelne podpisywanie prac), - wiek, - adres autora oraz dane kontaktowe. 6. Termin i miejsce składania prac: Prace w płaskich, sztywnych opakowaniach należy nadsyłać w terminie do 10.07.2017 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej, ul. Szkolna 1, 47-430 Rudy z dopiskiem „Portret diabła Rudolfa” lub osobiście dostarczyć do kasy kolejki. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zaginięcie lub uszkodzenie przesyłek dostarczonych drogą pocztową lub pocztą kurierską. 
Ocena prac: 
1. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac bez podziału na kategorie wiekowe i zadecyduje o zakwalifikowaniu prac do konkursu i przyznaniu nagród. 
2. Komisja konkursowa może przyznać nagrody za miejsca I-III oraz wyróżnienia. 
3. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne i niepodważalne. 
Uwagi: 
1. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych bez wypłacania honorariów autorskich. 2. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora z zachowaniem praw autorskich. 
3. Rodzice lub prawni opiekunowie niepełnoletnich autorów prac, wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu przez Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach. 
4. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud