Festyn w ZSO

Jeszcze nie zapomnieliśmy o wspaniałej zabawie na festynie organizowanym przez LKS Buk Rudy, a już dziś przed nami kolejna impreza festyn w szkole.


W imieniu własnym, uczniów i nauczycieli oraz Rady Rodziców ZSO Rudy serdecznie zapraszam w niedzielę 21 maja od godz. 14.30 na festyn szkolny.

Poniżej szczegółowy program:
14.30 - rozpoczęcie festynu
14.45 - występ klas II szkoły podstawowej "Zielone ludki" oraz piosenki w j. niemieckim i j. angielskim
15.30 - występ pierwszoklasistów "wiosenno-ekologicznie" ("Piosenka na dobry początek", Aleksandra Remiorz w wierszu "Niewidzialna plastelina", piosenka "Idzie wiosna", wiersz "Mali strażnicy przyrody", piosenka "Moja planeta")
16.15 - klasa III b - inscenizacja, wiersze i piosenki z okazji Dnia Matki, recytacja Laury Wróbel - laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego
16.30 -  klasy III a i III b śpiewają piosenki w j. angielskim "My super sister" oraz "Where is my mouse?"
16.45 - klasa III a - przedstawienie teatralne "Baśniowy ambaras" oraz kilka piosenek i ciepłych słów dla mamy i taty z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca
17.30 - Marzena Czerny i Natalia Wenglorz - laureatki konkursu "Tukej piyknie godomy" - teksty w gwarze śląskiej oraz występ Arkadiusza Hanuska na saksofonie
17.45 - występy wokalne Luisy Marschollek, Igriany Bartoszek i Nicoli Roter
18.00 - występ taneczny: Sandra Morgalla, Natalia Rajter, Ewelina Dudek
18.15 - zespół wokalny pod dyrekcją Marcina Lubosa:
"Ciągle pada", "Ale to już było", "Konik na biegunach", "Przeżyj to sam"

Poza programem artystycznym tradycyjnie  na festynie będzie możliwość degustacji domowych, wypieków pieczonej kiełbasy z grilla, a dla każdego dziecka będzie przygotowana porcja lodów oraz atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni dla młodszych uczniów i ściany wspinaczkowej dla starszych uczniów. Wszystkie atrakcje dla dzieci są bezpłatne (również dla przedszkolaków). Program artystyczny będzie się odbywał na małej sali gimnastycznej, zaś na podwórku szkolnym dzięki uprzejmości Sołtysa i Rady Sołeckiej Jankowic będzie rozstawiony namiot biesiadny. Od godziny 15.00 będą się w nim odbywały konkursy i turnieje ekologiczno-integracyjne, do których zapraszamy dzieci oraz ich rodziców (pytania dotyczące ekologii, środowiska i jego zagrożeń, rozpoznawanie gatunków drzew, rozpoznawanie smaków i inne). Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody w postaci sadzonek drzew, krzewów i kwiatów oraz książek i wydawnictw ekologicznych a także innych gadżetów. Wszystkie te rzeczy przekazało nam nieodpłatnie Nadleśnictwo Rudy Raciborskie oraz Gmina Kuźnia Raciborska.

Ponadto w czasie festynu w namiocie będzie funkcjonował kącik artystyczny, w którym będzie się odbywało malowanie twarzy dla wszystkich chętnych, a zainteresowane dzieci będą mogły pod profesjonalnym okiem przygotować kartkę z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Odbędzie się również wspólne malowanie muralu na wielkim formacie przez chętnych uczestników. Ponadto na hali sportowej będą się odbywały zawody sportowe: konkurs na celność strzałów piłką nożną oraz zawody na wytrzymałość mięśni (trzymanie ciężarka na czas). Dla zwycięzców również przewidziane są nagrody. 

Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za organizację festynu oraz wszystkim rodzicom za jakiekolwiek wsparcie w organizacji festynu, za upieczenie ciast (można je dostarczać na stołówkę szkolną od godz. 13.30). Szczególne podziękowania dla Sołtysa i Rady Sołeckiej Jankowic, którzy nie tylko nieodpłatnie użyczą nam namiotu biesiadnego, ale również zadbają o jego profesjonalne rozłożenie oraz złożenie. Dziękujemy również Nadleśnictwu Rudy Raciborskie za podarowanie nagród do konkursów ekologiczno-przyrodniczych oraz sadzonek drzew i krzewów. Pozostaje nam liczyć na dobrą pogodę i dobre humory uczestników. Serdecznie zapraszam do udziału w festynie!

Adrian Plura
dyrektor szkoł
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud