Prace nad Planem zrównoważonej mobilności Subregionu Zachodniego

 Trwają konsultacje społeczne pomysłów na rozwój publicznego transportu w ramach prac nad Planem zrównoważonej mobilności Subregionu Zachodniego. Plan mobilności to dokument, który odpowie jaki kształt powinien przyjąć system transportowy, aby był on bliższy potrzebom mieszkańców, a także bardziej przyjazny środowisku. Szczególną rolę w tworzeniu Planu mobilności pełni partycypacja społeczna – dokument ma przewidywać najbardziej korzystne dla mieszkańców rozwiązania związane ze zrównoważonym transportem.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się 27.04.2023 r. w sali kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz, o godz. 16:00.

Na spotkaniu przedstawiona zostanie idea zrównoważonej mobilności, dokumentu Planu mobilności, a przede wszystkim korzyści jakie z niego wynikają. W drugiej części głos zostanie oddany Wam – Mieszkańcom. Będzie ona miała charakter warsztatowy – z pomocą ekspertów i map, będzie możliwość zgłoszenia własnych problemów, ale i propozycji rozwiązań, które będą mogły zostać ujęte w opracowywanym Planie.

Dla osób które nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach przewidziana została możliwość wypełnienia ankiety internetowej, która jest dostępna pod adresem: https://forms.office.com/e/7kEYRqJsb

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.subregion.pl/mobilnosc

Włącz się do dyskusji o tym jak poruszać się po regionie.

 

 https://www.powiatraciborski.pl/pics/_news/48/mobility-priciples-for-liveable-cities-1.jpg

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud