Chodnik Kolonia Renerowska - 24.04.2023 r.

Umowa na realizację zadania „Pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego w ramach: Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Rudy” – podpisana i odebrana. Zadanie realizowane będzie w ramach programu WID 2021+. Decyzja o przystąpieniu do zawarcia umowy zapadła w roku 2021.

Zawarta umowa dotyczy nadzoru inwestorskiego nad budową chodnika w Rudach Kolonii Renerowskiej. Inwestycja jest odpowiedzą na potrzeby mieszkańców zgłaszane od bardzo wielu lat w zakresie poprawy bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej nr 919. Realizacja inwestycji odbywa się we współpracy pomiędzy naszą Gminą a Śląskim Urzędem Marszałkowskim.  Realizatorem umowy jest Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. Z o.o. z Rybnika. W podpisaniu umowy uczestniczyli Burmistrz Miasta Paweł Macha, Skarbnik Miasta Anna Szostak, Kierownik Referatu Inwestycji Piotr Staroń, z kolei Wykonawcę reprezentował Prezes Zarządu Pan Bogdan Przeliorz.

Chodnik w Kolonii Renerowskiej jest II etapem realizacji programu WID 2021+, pierwszy który jest w trakcie formalnego przygotowania dotyczy budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej 425 w miejscowości Ruda Kozielska, na tych samych zasadach.

 

 

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud