Wigilia dla starszych i samotnych

W piątkowe popołudnie po raz kolejny odbyła się w Rudach "Wigilia dla osób starszych i samotnych".
W tym roku zaproszono prawie 70 mieszkańców Rud. Zaproszenie na Wigilię otrzymali również Burmistrz Paweł Macha, Przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska, radny powiatowy Adrian Plura, radni miejscy oraz księża z naszej parafii. 
Sołtys Wojciech Węglorz przywitał wszystkich mieszkańców oraz zaproszonych gości i złożył im życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Przewodnicząca Rady Miejskiej również złożyła świąteczne życzenia dziękując za możliwość uczestnictwa w spotkaniu wigilijnym. Proboszcz ks. Sebastian Śliwiński także dołączył się do świątecznych życzeń. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii wszyscy uczestnicy spotkania mogli przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.
Po życzeniach przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie pani Klaudii ( której dziękujemy za muzyczną oprawę ). Po kolędach przyszedł czas na kolację wigilijną. Można było się smakować : barszczem z uszkami., ziemniakami z rybą, kapustą z grzybami, surówką, makówkami, moczką, kompotem  z suszu, pysznymi pierniczkami do których była kawa lub herbata w zależności od upodobań. 

Jak widać menu było bardzo bogate i jeszcze bardziej smaczne. O stronę kulinarną wigilii zadbało nasze niezastąpione Koło Gospodyń, które przygotowały stoły i oczywiście cały poczęstunek dla uczestników spotkania wigilijnego. 
Wszystkim paniom składamy WIELKIE PODZIĘKOWANIA. Przygotowanie i obsługa tego to naprawdę duży wysiłek i odpowiedzialność oraz mnóstwo czasu poświęconego dla drugiej osoby. Jeszcze raz dziękujemy więc naszemu Kołu Gospodyń.

Dziękujemy również osobom, które wsparły materialnie w/w spotkanie :
- Piekarnia Jadwiga i Piotr Szymura
- Pawilon Handlowy Orchidea
- Józef Suska

Dziękujemy również tym osobom, które zapewniły transport osobom, które miałyby problem z dotarciem na spotkanie wigilijne.
Podziękowania również dla szkoły podstawowej z dyrektorem Adrianem Plurą na czele, za udostępnienie i szkolnej stołówki i szatni. 
Wszystkim wymienionym i być może nie wymienionym, którzy przyczynili się do organizacji wigilii dla osób starszych i samotnych w Rudach jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud