Wernisaż wystawy malarstwa tablicowego

Zapraszamy na wernisaż oraz wystawę malarstwa tablicowego mieszkańca naszej miejscowości Grzegorza Tomasiak. Tytuł wystawy "Wokół malarstwa tablicowego"

Wystawę w Teatrze Ziemi Rybnickiej  można zwiedzać od 8 grudnia 2016 r. do 8 stycznia 2017 r. 
Wernisaż wystawy w czwartek 8 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej. 
Ekspozycja w Teatrze Ziemi Rybnickiej jest próbą przedstawienia prac w tematyce malarstwa tablicowego. Na wystawie zaprezentowane są ikony w alfanumerycznym, dwuwymiarowym, matrycowym kodzie kreskowym – modularnym i stałowymiarowym, będącym czynnikiem sfery w wymiarze perspektywy w malarstwie tablicowym. Połowa lub całość ikony jest zapisana w sposób odbiegający od tradycyjnej konwencji ikonicznej. Kulminacyjny moment przedstawiający wybraną scenę jest zasłonięty kodem ukazującym, na pierwszy rzut oka, niezrozumiały układ kwadratów. Połączone ze sobą kwadraty kryją w sobie zapisaną informację. W przeciwieństwie do twórczości Ryszarda Winiarskiego są to precyzyjnie wygenerowane układy kwadratów. Skonstruowane formy zawierają zapisaną treść tematu ikony wraz z inskrypcją wybranej księgi Starego lub Nowego Testamentu.

Grzegorz Tomasiak (1986)
Doktorant Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmuje się pisaniem ikon, malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym i fotografią cyfrową. Nie tylko biegle posługuje się tradycyjnymi technikami w sztukach plastycznych, ale również zadziwia pomysłowością w użyciu nowych mediów w sztuce. Od 2012 r. zajmuje się pisaniem ikon w układzie kodu QR. Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy kod kreskowy – modularny i stałowymiarowy, będący wg autora czynnikiem wymiaru perspektywy w malarstwie tablicowym.
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud