Kraina uśmiechu -F. Lehar - Operetka w MOKSiR

Kraina uśmiechu -F. Lehar  - Operetka w MOKSiRW sobotę 4 lutego 2017 o godzinie 18:00 
zapraszamy serdecznie na Operetkę - 
"Kraina uśmiechu" F. Lehara.
 Bilety w przedsprzedaży 50 zł,
 w dniu występu 60 zł.


„Kraina uśmiechu” (Das Land des Lächelns) to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Niemal wszystkie arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me…Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram…. Libretto jest zaś uznawane za najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą historię miłosną zakraplaną nutką orientalnej kultury Chin.
Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić roztańczony Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za ukochanym do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa w swoim kraju jest zupełnie innym człowiekiem, a światy z których oboje pochodzą zbyt się różnią, by Liza i Sou Chong mogli być razem. 

„Kraina uśmiechu” wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.
Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner.

Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.


Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud