Betlejemskie Światło Pokoju

Znalezione obrazy dla zapytania światło betlejemskieBetlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
Następnie Światło transportowane jest do Wiednia, gdzie ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. 
            W Polsce Betlejemskie Światło Pokoju organizowane jest od 1991 r. Tradycją jest, iż Związek Harcerzy Polskich otrzymuje Światło od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii. Takim darem skauci z całej Europy pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei -  tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

We wtorek podczas Mszy św. roratniej nastąpi wniesienie przez Harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju do naszego Kościoła, które codziennie, aż do wigilii każdy będzie mógł zabrać do domu.Informacja z strony parafialnej : www.rudy-parafia.pl
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud