Zmiana czasu

Znalezione obrazy dla zapytania zmiana czasuW nocy z soboty 27 października na niedzielę 28 października czeka nas zmiana czasu letniego na zimowy.


Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. W ostatnią niedzielę marca zmieniamy czas na letni - przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Zmiana czasu na zimowy przypada w ostatnią niedzielę października - w ten weekend. W nocy z soboty na niedzielę (z 27 października na 28 października) przestawimy czas z godziny 3:00 na 2:00 (w nowych telefonach czy komputerach zegar powinien przestawić się automatycznie). 


Zmiana czasu może niedługo przestać obowiązywać

Komisja Europejska przeprowadziła latem konsultacje społeczne, z których wynika, że niemalże 85 proc. badanych jest za zniesieniem zmiany czasu. We wrześniu KE zaproponowała wprowadzenie zmian w ustawie regulującej zmianę czasu, muszą się jednak jeszcze na to zgodzić kraje członkowskie i Parlament Europejski. 

Ostatnia obowiązkowa zmiana czasu na letni miałaby nastąpić 31 marca 2019 roku. Potem każde z krajów UE do kwietnia 2019 roku musiałoby zdecydować o zamiarze zastosowania na stałe czasu letniego lub zimowego. Państwa, które wybrałyby tę drugą opcję, mogłyby ostatni raz wprowadzić czas zimowy w niedzielę 27 października 2019 roku.

Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud