"Czar operetki, urok musicalu"

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekstZapraszamy serdecznie na magiczny koncert operetkowo-musicalowy.
"Czar operetki, urok musicalu" już 18 listopada o godz. 18:00 w MOKSiR.Mariaż gatunków muzycznych operetki i musicalu w niezapomnianym koncercie.

W czasie koncertu przeniesiemy się na deski największych teatrów muzycznych, gdzie wyśpiewana miłość nie może równać się z żadną inną formą jej wyrażania. Doskonale dobrany repertuar to wspaniałe dzieła operetkowe i największe hity kultowych widowisk musicalowych.

Popisowe operetkowe arie pochodzą m.in z dzieł takich jak: "Hrabina Marica", "Księżniczka Czardasza", "Clivia", "Wesoła Wdówka".

Piękne utwory i arie musicalowe to utwory ze spektakli m.in : "Phantom of the Opera", "Cats", "Dzwonnik z Notre Dame", "Chicago", "Nędznicy", "Taniec Wampirów", "Dirty Dancing", "Grease", "Aladyn", "Footloose", "Tarzan" itd.

Niesamowite metamorfozy sprawią, że z wiedeńskiej opery będzie można znaleźć się nawet w amerykańskiej szkole z lat 70'. Znakomite aranżacje wielokrotnie nagradzanych utworów, choreografia i zjawiskowe kreacje wprowadzą w niepowtarzalny klimat. Świat operetki i musicalu przybliżą ciekawe zapowiedzi. Gwarantujemy wiele wzruszeń oraz dobrą zabawę.

Na scenie wystąpią: Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Miko Król. Kilka słów o duecie:

Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Miko Król to niezwykły duet artystów scen muzycznych. Ich koncerty to nie tylko niezwykłe przeżycia muzyczne, lecz również piękne kreacje dostosowane do klimatu poszczególnych utworów, dopracowana choreografia, efekty oraz zapowiedzi wprowadzające w klimat koncertu.

Artyści występują m.in. w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Gliwickim Teatrze Muzycznym (Operetka Śląska), Teatrze Muzycznym Castello i Mieście Ogrodów Katowice (Centrum Kultury Katowice). Od 2014 roku koncerty z powodzeniem odbywają się w całej Polsce. Niejednokrotnie w telewizji (TVP3, Teatr Telewizji Polskiej TVP, TV Regionalna, TV Zabrze, TV Imperium- Gliwice) i w audycjach radiowych.

ANNA JAKIESZ - BŁASIAK

Sopran koloraturowy z rejestrem gwiazdkowym.

Pochodzi z Zawiercia. Podstawy muzycznego wykształcenia zdobyła uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Edukację kontynuowała w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ukończyła również Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju.

Aktualnie artystka Opery Śląskiej w Bytomiu. Do 2016 roku brała udział we wszystkich przedstawieniach Gliwickiego Teatru Muzycznego, odgrywając m.in. role: Jane w "Tarzanie", Dione w "Hair", Wendy-Jo w "Fooloose", Gladys w "42 Ulica", Siostra Margaretta w "Dźwiękach Muzyki", Dziewczę w "Wakacjach Don Żuana", Sylviana w "Wesołej Wdówce" czy Wenus w "Orfeuszu w piekle". Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku gwiazd opery: Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Była solistką w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Castello. Występuje w serialach telewizyjnych.

MIKOŁAJ MIKO KRÓL

Muzyk, wokalista, kompozytor, artysta scen muzycznych m.in. Centrum Kultury Katowice i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od najmłodszych lat szkolił swój warsztat wokalny zaczynając w chórze Instytutu Teologicznego "Gloriam Dei" w Bielsku - Białej, później w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno - Baletowym w Gliwicach, pobierał również nauki na wydziale" Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Na deskach CKK występował jako "Kot Louis" w musicalu edukacyjnym "Bajka o Jazzie" i koncertach organizowanych przez instytucję: "Koncert Sylwestrowy z zespołem Skaldowie", "Koncerty Promenadowe od Bacha do Beatlesów", "Rodzinne Matinee". Zobaczyć go można było również w roli Księcia Wiolinka w operetce dla dzieci "W królestwie muzyki".

Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego grał w wielu produkcjach, również w rolach: m.in. Kota „Kot w Butach” Janek „Wakacje Don Żuana”, Próżny „Mały Książę”, Chun-Chun „Kwiat Hawaii”, Adiutant von Ronsdorfa „Księżniczka Czardasza”. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i znanymi polskimi zespołami, koncertuje z różnorodnym repertuarem łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud