Śląska Operetka Kameralna „Księżniczka Czardasza"

Śląska Operetka Kameralna „Księżniczka Czardasza”Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaprasza na niepowtarzalne widowisko muzyczne w wykonaniu Śląskiej Operetki Kameralnej „Księżniczka Czardasza”.

Niedziele 03 kwietnia 2016 r.  godz. 18:00
Bilety w przedsprzedaży: 40 zł
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zaprasza na niepowtarzalne widowisko muzyczne w wykonaniu
Śląskiej Operetki Kameralnej.
„Księżniczka Czardasza”
Obsada:
Jolanta Kremer/Sabina Olbrich/Monika Rajewska – Sylwia
Anna Leśniewska/Monika Rajewska – Stasi
Oskar Jasiński – Edwin
Arkadiusz Dołęga/Piotr Koprowski/Piotr Nikiel – Boni
Jacek Woleński – Feri
Zespół Muzyczny Maes Trio
Opracowanie i reżyseria – Jacek Woleński
Operetka „Księżniczka czardasza” E. Kalmana należy do ulubionych dzieł tego gatunku. Od czasu skomponowania, czyli od roku 1915, zachwyca niebywałym bogactwem melodii. Od pierwszej do ostatniej nuty prawdziwa rewia przebojów!
Od kilku lat grupa solistów śląskich teatrów muzycznych, tworzących tzw. Śląską Operetkę Kameralną, prezentuje na scenach i estradach koncertowych skondensowaną wersję tej operetki, w pełnej akcji scenicznej i z zachowaniem wszystkich numerów muzycznych. Z udziałem 5 solistów (czyli bez chóru i baletu) „Księżniczka czardasza” w takiej postaci była już wystawiana na estradach filharmonii w Słupsku, Zabrzu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Kaliszu, Toruniu oraz w domach kultury. W Sylwestra 2011 wersja ta była zaprezentowana w Filharmonii w Wałbrzychu, a 6 stycznia 2012 roku w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca przy 2-tysięcznej widowni, w styczniu 2013 roku w Filharmonii Kaliskiej i w Inowrocławiu wraz z Orkiestrą Symfoniczną, po czym m.in. w Teatrze Małym w Tychach i w Filharmonii Świętokrzyskiej jako program sylwestrowy. 17 stycznia 2014 roku w Elblągu z tamtejszą orkiestrą, po czym 7 lutego w Filharmonii Gorzowskiej.
Gwarantujemy, że melodie arii, duetów i scen Czardaszki, długo nie dadzą Wam zasnąć !
Niedziele 03 kwietnia 2016
godz. 18:00
Bilety w przedsprzedaży: 40 zł
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud