Informacja dla rodziców na temat organizacji rekolekcji w szkole

W dniach od 21 do 23 marca 2016 roku (poniedziałek-środa) w szkole będą organizowane rekolekcje
na Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach (Dz.U. z 1992 r. Nr 36 poz. 155 ze zm.). Dla uczniów szkoły podstawowej rozpoczną się o godz. 10.00 i zakończą ok. godz. 11.15. Dla gimnazjum rozpoczną się o godz. 11.30, a zakończą ok. 12.45. Lekcji po zakończonych rekolekcjach nie będzie. Uczniowie mogą pójść po zakończonych w kościele rekolekcjach do domu bądź pod opieką nauczycieli wrócić do szkoły. Dla uczniów dojeżdżających lub odbieranych przez rodziców będzie czynna świetlica szkolna. Świetlica jest również dostępna w czasie trwania rekolekcji dla uczniów, którzy nie uczęszczają na lekcje religii i w związku z tym nie będą uczestniczyć w rekolekcjach. 

Harmonogram szkoła podstawowa

do godz. 9.45 - lekcje wg planu

9.45 - wyjście z nauczycielami do kościoła

11.15 - powrót pod opieką nauczycieli do szkoły

11.30 - obiad na stołówce szkolnej

Harmonogram gimnazjum

do godz. 11.15 - lekcje wg planu

11.15 - wyjście z nauczycielami do kościoła

12.45 - powrót do szkoły

13.00 - obiad na stołówce szkolnej

KURSY AUTOBUSU SZKOLNEGO

I odwóz autobusu: 11.45 - Ruda Kozielska 12.00 - Jankowice, Szymocie, 12.20 - Biały Dwór, Przerycie

II odwóz autobusu: 13.35 - Jankowice, Szymocice, 14.00 - Biały Dwór, Przerycie, 14.20 - Ruda Kozielska


 Informujemy ponadto, iż w związku ze zbliżającą się wielkanocną przerwą świąteczną w dni wolne od lekcji dla uczniów będzie czynna świetlica szkolna. Prosimy o rodziców o wypisanie deklaracji, którą otrzymali uczniowie -  dane posłużą do przygotowania harmonogramu pracy świetlicy (ankieta jest również dostępna na szkolnej stronie internetowej w zakładce - Dla rodziców - kliknij tutaj ). Prosimy o zwrot ankiet do wychowawców do piątku 18 marca. W związku z zapytaniami rodziców dotyczącymi możliwości uruchomienia świetlicy szkolnej w czasie ferii zimowych lub wakacji informuję, że obecnie obowiązujące prawo na to nie pozwala. 
Przypominamy również, że jutro tj. w czwartek 17 marca o godz. 17.15 odbędą się w szkole spotkania z rodzicami w związku z zakończeniem II-go trymestru w gimnazjum oraz w klasach IV-VI szkoły podstawowej (wywiadówka będzie również miała miejsce w klasach I-III szkoły podstawowej). 
Adrian Plura 
dyrektor Zespołów Szkół Ogólnokształcących w Rudach

Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud