OD 1 STYCZNIA 2020 r. NOWE STAWKI OPŁATY ZA „ŚMIECI”

Znalezione obrazy dla zapytania: nowe ceny śmieci od 1 stycznia 2020UWAGA MIESZKAŃCY !!!

OD 1 STYCZNIA 2020 r. NOWE STAWKI OPŁATY ZA „ŚMIECI”

Na podst. Uchwały Nr XIV/121/019 Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej  z dnia 21 listopada 2019 r.(Dz. U. Woj. Śl. z dnia 21 listopada 2019, poz. 7888) od 1 stycznia 2020 r. nastąpi zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny opłata za „ śmieci „będzie wynosiła 19,90 miesięcznie za każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.
Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny – opłata za „śmieci” będzie wynosiła 60,00 miesięcznie za każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.
3. Zwalnia się z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 1,00 zł (jeden złoty) od mieszkańca miesięcznie.

Właściciele nieruchomości, którzy posiadają kompostownik i kompostują w nim bioodpady stanowiące odpady komunalne w celu skorzystania z możliwości zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi powinni złożyć nową deklarację o wysokości opłaty zawierającą informację dotyczącą kompostowania.
Nową deklarację należy składać w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej (pokój nr 16), drogą pocztową lub w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Elektronicznych Usług Administracji publicznej pod adresem. www.epuap.gov.pl w terminie od 01.01.2020 r.

NOWY WZÓR DEKLARACJI
WAŻNA INFORMACJA
HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW NA ROK 2020
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud