Wiceminister Michał Woś w Kuźni Raciborskiej

Znalezione obrazy dla zapytania wiceminister michał woś w kuźni raciborskiejW piątek 12 stycznia 2018 roku do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej przybył Wiceminister Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Woś na spotkanie z Burmistrzem Pawłem Macha. 

W spotkaniu uczestniczyli również: Sekretarz Dominik Klimanek, Radny Radosław Kasprzyk, Dyrektor Kinga Apollo oraz architekt Józef Gadzicki. Minister wyszedł z inicjatywą pomocy finansowej z funduszu celowego Ministerstwa Sprawiedliwości skierowanej na wsparcie świetlicy środowiskowej dla dzieci wymagających szczególnej opieki oraz przeniesienie placówki do nowej lokalizacji. Burmistrz Paweł Macha przedstawił kosztorys przedsięwzięcia. Ze względu na duże zainteresowanie oraz uczestnictwo dzieci w zajęciach, obecnie zajmowane pomieszczenia stały się zbyt ciasne, do tego dochodzi kwestia ogrzewania pomieszczeń w sezonie zimowym. Zajęcia z dziećmi prowadzone są ze wsparciem terapeuty psychologa, jest też możliwość pomocy przy odrabianiu lekcji.

W trakcie spotkania poruszono również tematy związane z planami inwestycyjnymi na obiekcie Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.
Panu Ministrowi podziękowano za poświęcony czas i zainteresowanie działaniami podejmowanymi w Gminie.

Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud