CYFROWY POWIAT - Samorząd - patrzymy w przyszłość !

Samorząd - Powiat Raciborski pozyskał 322.230,00 zł w ramach Konkursu Grantowego Głównym celem konkursu jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprze zwiększenie cyfryzacji instytucji samorządowych orasz jednostek im podległych i nadzorowanych, a także zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

W ramach otrzymanych środków, w Starostwie Powiatowym w Raciborzu planowany jest zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania w zakresie m.in. bezpiecznego zarzadzania siecią czy zarządzania danymi osobowymi. Z jednej strony pozwoli to na sprawne rozwiązanie bieżących problemów z dostępnością usług publicznych, z drugiej - ułatwi i skróci czas ich realizacji w warunkach kryzysu np. sytuacji, jakie wystąpiły m.in. w czasie pandemii COVID-19.

Ponadto zapewnienie specjalistycznych szkoleń w zakresie m.in. bezpiecznego zarządzania siecią czy zarządzania danymi osobowymi, podniesie poziom zabezpieczenia danych, by w razie zagrożenia zapewnić ciągłość działania Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

 

 

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud