Dzieci wróciły do wyremontowanego budynku Przedszkola w Rudach !

 

 

 

Z początkiem 2021 roku przedszkolaki z Rud wróciły do swojego przedszkola. Od września 2020 roku budynek Przedszkola przy ul. Raciborskiej poddany był kompletnej termomodernizacji. Na czas remontu dzieci przeniosły się do Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego w Rudach.

W ramach zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Kuźnia Raciborska.” realizowanego przy udziale pomocy finansowej w ramach RPO WSL na lata 2014-2020, wykonano kompletną termomodernizację budynku z uwzględnieniem wszystkich ścian zewnętrznych, piwnic oraz dachu, wymieniono instalację elektryczną wraz z lampami, instalację centralnego ogrzewania wraz z wymiana istniejącego kotła węglowego na kocioł na pellet (biomasę). Wykonano również montaż powietrznych pomp ciepła  ze zbiornikami na ciepłą wodę użytkową, kompletny remont piwnic oraz malowanie wszystkich pomieszczeń przedszkola.

Dodatkowo po powrocie do Przedszkola na najmłodszych czekały już nowe zabawki, gry edukacyjne, maty, dywany, które zostały zakupione w ramach zadania „Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych do zajęć dodatkowych do Przedszkola w Rudach”.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy bardzo mocno włączyli się i pomagali przy obu tymczasowych przeprowadzkach. Ogromne podziękowania kierujemy również do Dyrektora Adriana Plury, który na czas remontu przedszkola, przeorganizował pracę w swojej szkole i wygospodarował pomieszczenia dla przedszkolaków.

 

 

 

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud