Informacja dyrektora szkoły podstawowej

 INFORMACJA DLA RODZICÓW

Zgodnie z wczorajszą decyzją Premiera nauczanie zdalne w klasach IV-VIII zostaje przedłużone do 29 listopada. Od poniedziałku 9 listopada na nauczanie zdalne przechodzą również klasy I-III. 

 

Świetlica szkolna będzie czynna dla uczniów, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki. Ze względów organizacyjnych proszę rodziców, żeby  wcześniej zgłosić taką potrzebę telefonicznie do sekretariatu szkoły lub poprzez dziennik elektroniczny.  

 

Uczniowie, którzy mają w domu utrudniony dostęp do nauczania zdalnego z powodów technicznych lub innych, mogą przyjść do szkoły, gdzie otrzymają sprzęt do nauki zdalnej oraz wsparcie. Proszę również o wcześniejsze zgłoszenie.

 

Uczniowie klas ósmych będą mogli uczestniczyć w konsultacjach z nauczycielami - w małych grupach (max. 5 osób) po wcześniejszym zgłoszeniu takieJ potrzeby. Zgłoszenia należy kierować do wychowawcy lub do sekretariatu szkoły. O terminach konsultacji uczniowie zostaną powiadomieni. 

 

Zajęcia rewalidacyjne z uczniami, którzy mają orzeczenie, mogą się odbywać zdalnie lub na terenie szkoły w formie stacjonarnej. Proszę rodziców o przekazanie informacji o wybranej formie realizacji zajęć .

 

Autobus szkolny będzie kursował wg harmonogramu dla dzieci z przedszkola umożliwiając tym samym dojazd uczniom zapisanym na świetlicę, korzystającym z zajęć w szkole, uczestniczącym w konsultacjach lub w zajęciach rewalidacyjnych.  

 

Lekcje zdalne będą realizowane wg normalnego planu lekcji - tak jak do tej pory z użyciem platformy Teams. Klasy I-III również będą uczyły się na tej platformie. 

 

Szanowni rodzice,

zdaję sobie sprawę, że bardzo wielu osobom obecna sytuacja komplikuje życie osobiste i zawodowe, mam też świadomość, że jakość nauczania prowadzonego zdalnie nigdy nie będzie taka sama jak przy normalnym bezpośrednim kontakcie. Mimo to bardzo byśmy chcieli (piszę również w imieniu nauczycieli), żeby to nauczanie było realizowane w jak najlepszy sposób. Proszę więc o mobilizowanie i wspieranie dzieci, ale też kontrolowanie, czy biorą udział we wszystkich lekcjach. Przypominam, iż w szkole w dalszym ciągu jest możlwość wypożyczenia sprzętu do zdalnej nauki.  

Z góry dziękuję wszystkim Państwu za pomoc i wsparcie w edukacji dzieci, zwłaszcza rodzicom naszych najmłodszych uczniów. 

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny lub poprzez dziennik elektroniczny.

 


Adrian Plura

dyrektor szkoły 

(tel. 605 283 758)

 

Informacja Dyrektora Szkoły | ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 8 W TYCHACH

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud