Apel Starosty Raciborskiego w związku ze zbliżającym się weekendem - zostańmy w domach, chrońmy siebie i bądźmy odpowiedzialni również za innych

W ciągu ostatnich dni wszyscy dokładnie analizowaliśmy dane statystyczne płynące z zagranicy i bacznie śledzimy informacje udostępniane przez polskich lekarzy. W przyszłym tygodniu należy spodziewać się gwałtownego wzrostu liczby zdiagnozowanych zarażeń. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji oraz długotrwałego wpływu, w tym społecznego i ekonomicznego, jaki COVID–19 wywrze na życie ich i ich rodzin.

Dlatego ta szczególna sytuacja wymaga podjęcia szeroko zakrojonych i skoordynowanych działań zapobiegawczych różnych służb. Apeluje więc o zachowanie spokoju oraz ograniczenie przebywania przede wszystkim w dużych skupiskach. Stosujmy rygorystyczne zasady ograniczania kontaktów, zwiększania dystansu i przede wszystkim higieny osobistej. Nie oddawajmy dzieci pod opiekę osób starszych i schorowanych, aby nie narażać ich na zachorowanie.

Starosta Raciborski podkreśla również, aby uświadamiać osoby niestosujące się do rekomendacji WHO i łamiące ograniczenia nałożone przez władze, tłumacząc jak ważna jest dyscyplina w stosowaniu się do nowych ograniczeń.

Działając w ten sposób możemy spowolnić rozprzestrzenianie się choroby i dać czas służbie zdrowia na uratowanie większej liczby osób.

W tym szczególnie trudnym czasie zostańmy w domach, chrońmy siebie i bądźmy odpowiedzialni również za innych.
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud