Zbiornik "Kotlarnia" w Krajowym Programie Rozwoju Retencji

Znalezione obrazy dla zapytania zbiornik retencyjny kotlarniaPan Paweł Macha Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska uczestniczył w I Kongresie Żeglugi, który odbył się w Opolu w dniu 20.09.2018 r.
Ze spotkania z Panem Markiem Gróbarczykiem -  Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Panem Przemysławem Dacą - Prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Panem Adrianem Czubakiem - Wojewodą Opolskim przywiózł bardzo dobre wieści. Po wielu latach starań i zabiegów zbiornik retencyjny „Kotlarnia” ma realną szansę na realizację. Plan jego budowy znalazł się w Krajowym Planie Retencji.
Zbiornik ten jest jednym z elementów koncepcji kompleksowej ochrony przeciwpowodziowej całej naszej gminy oraz gmin sąsiednich (szczególnie Bierawy) na dopływach Odry: rzekach Ruda i Bierawka. Jest także ratunkiem dla lasów "Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych" cierpiących w ostatnich latach z powodu deficytu wody. Mógłby zmagazynować 42 mlnwody. Miałby także zdolności alimentacyjne dla rzeki Odry. Obszarowo byłby dwa razy większy niż zbiornik Rybnik. Jego powstanie jest też częścią racjonalnego i odpowiedzialnego reagowania na zmiany klimatyczne.
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud