WAGA ! Umowa na instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne podpisana

Podpisano umowę na zadanie „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kuźnia Raciborska – Część nr 1: instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne”. Wykonawcą została firma FLEXIPOWER GROUP Sp. z o.o. Sp.k. z Pabianic. Opóźnienie z podpisaniem tej umowy wynikało z przedłużających się procedur odwoławczych pomiędzy firmami, niestety była to sytuacja na którą Gmina nie miała wpływu.

Termin zakończenia realizacji zadania montażu instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych ujęty w umowie to 24 kwietnia 2022 r.

W przypadku montażu instalacji fotowoltaicznych, w pierwszej kolejności będą one montowane u osób, które w ramach programu OZE, mają zamontowane i planowane do montażu pompy c.o.+ c.w.u.

W ramach tego samego zadania „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kuźnia Raciborska …” w dniu 6 września 2021 r. zostało odebranych 25 kotłów na biomasę.  

Natomiast jeśli chodzi o część 2 przetargu, tj. instalacje pomp ciepła c.w.u. oraz pomp ciepła c.o + c.w.u. w dniu 12 października br. dokonano odbioru częściowego, z 45 pomp c.o.+ c.w.u. odebrano 13, natomiast z 13 pomp c.w.u. odebrano 10 sztuk.

Montaż pozostałych pomp będzie miał miejsce do połowy grudnia br.

Szanowni Mieszkańcy, Gmina Kuźnia Raciborska dołoży wszelkich starań, aby prace montażowe poszczególnych instalacji były wykonywane rzetelnie i w terminie. Uczestników tego projektu będziemy informować na bieżąco o postępie prac.  

 

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud