Jest decyzja! Szpital Rejonowy w Raciborzu będzie otwarty dla pacjentów bez COVID-19

 Mamy dobrą wiadomości dla mieszkańców powiatu raciborskie. Jest to też niewątpliwy sukces w negocjacjach powiatowych władz samorządowych oraz dyrekcji szpitala z wojewodą. 

Po licznych rozmowach i ustaleniach z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem, udało się wypracować wspólne stanowisko w sprawie odblokowania raciborskiego szpitala dla obsługi wszystkich pacjentów. Od 15 września pełną działalność rozpoczynają oddziały:
- chirurgii ogólnej,
- chirurgii urazowo-ortopedycznej,
- otorynolaryngologii,
- okulistyki,
- ginekologii i położnictwa z neonatologią,
- anestezjologii i intensywnej terapii.

Oddziały te nadal będą zabezpieczać pomoc medyczną dla pacjentów z objawami oraz chorych na COVID -19 w oddzielnych pomieszczeniach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Od 15 września traci moc Polecenie Nr 28/2020 Wojewody Śląskiego z dnia 15 marca 2020 r. oraz Nr 30/2020 i 31/2020 z dnia 16 marca 2020 r. dotyczące przekształcenia struktur organizacyjnych Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu w szpital jednoimienny zakaźny.

Foto: Konferencja prasowa starosty raciborskiego i dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu w siedzibie starostwa. Autor: Starostwo Powiatowe w Raciborzu. 

 

Share:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud