Kończysz 50 lat? Zrób mammografię!

Znalezione obrazy dla zapytania mammobus:Panie, które w 2017 kończą 50 lat, właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania. W lutym w kilku miejscowościach powiatu raciborskiego będzie możliwość ich wykonania. Dowiedz się, gdzie!
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. 

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno. 

- Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. 

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się: 


Nędza - 20 lutego przy sklepie Maxpol, Jana Pawła II 22 
Kuźnia Raciborska - 20 lutego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Klasztorna 9 
Racibórz - 21 lutego przy Markecie E. Leclerc, Opawska 45 
Rudnik - 21 lutego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, Słoneczna 1 
Pogrzebień gm. Kornowac - 22 lutego na parkingu naprzeciwko klubu OKAY, Pamiątki 11 
Krzanowice - 22 lutego na Rynku 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat 

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. 

Na badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub TUTAJ. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. 
Share:

Popular Posts

Etykiety

Archiwum bloga

Recent Posts

Unordered List

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.
  • Aliquam tincidunt mauris eu risus.
  • Vestibulum auctor dapibus neque.

Label Cloud