Menu 1czwartek, 1 czerwca 2017

IX Spartakiada Przedszkolaków

1 czerwca 2017 roku na kompleksie boisk wielofunkcyjnych ORLIK w Kuźni Raciborskiej już dziewiąty raz odbyła się Spartakiada Przedszkolaków. 
Tegorocznej edycji przyświecało hasło „SPORT W MOIM MIEŚCIE” w związku z przypadającą 50-rocznica nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej. Organizatorem było Przedszkole Nr 2 w Kuźni Raciborskiej, a udział w spartakiadzie oprócz „dwójki” wzięły dzieci z Przedszkola Nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu, Społeczne Przedszkole w Budziskach oraz Przedszkole w Rudach.
Drużyny przedszkolaków rywalizowały w konkurencjach zręcznościowo - szybkościowych i sztafetach, a na zakończenie rywalizacji rozegrały mecz piłki nożnej. Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci walczyły z wielką ambicją i w nagrodę za sportową walkę wszystkie przedszkola otrzymały puchary za pierwsze miejsce, zaś przedszkolaki złote medale. Puchary i medale zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machę, a nagrody wręczyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska.