Menu 1poniedziałek, 26 czerwca 2017

Festyn "Powitanie Lata" za nami

Sobota i niedziela to dwa dni Festynu "Powitanie Lata" organizowanego w Rudach.

Festyn rozpoczął się turniejem skata sportowego o Puchar Sołtysa. Pierwsze miejsce i puchar wywalczył Rainard Przynicki, drugie miejsce dla Mirosława Macherzyńskiego, trzecie zajął Jan Stareczek. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe gadżety.
Drugim punktem sobotniego festynu był mecz OSP Rudy c/a OSP Zwonowice. Drużyny zagrały w ciekawych  składach z dziewczynami z młodzieżowych drużyn. Jako że był to mecz przyjacielski to zakończył się remisem.
Wieczór sobotniego festynu należał do zespołu Dynamic, który przygrywał do tańca. Zabawa trwała do ...
Niedziela rozpoczynała się turniejem siatkówki 3-osobowej. Puchar Sołtysa wywalczyła drużyna pod nazwą Szwagry ( Adam Pielczyk, Marek Haransz, Mariusz Harnasz ), drugie miejsce dla Dzików Szymona ( Szymon Uwara, Robert Waloszcyk, ), trzecie miejsce zajęła Raciborska ( Paulina Gilner, Natalia Ziarkowska, Janusz Gilner ).
Pokaz ratownictwa drogowego wykonała nasza jednostka OSP. Efektem akcji pocięty samochód i uratowany zakleszczony w nim kierowca. Dziękujemy naszym strażakom za piękny pokaz ratownictwa. 
Koncert zespołu New For You przyciągnął do wiaty dość liczną publiczność. Kto przybył na pewno nie zawiódł się i mógł być uczestnikiem pięknego koncertu. Można był potańczyć, pobujać się, pośpiewać wraz  z zespołem. Gromkie brawa na zakończenie koncertu świadczyły o tym, że podobało się. 
Wieczorna część festynu to ponownie zabawa z zespołem Dynamic, ale nie tylko. Na dzieci, które przez całą niedzielę mogły korzystać bezpłatnie z zjeżdżalni-dmuchańca, czekała kolejna niespodzianka. "Słodki deszcz", który spadł w czasie popularnych :Kaczuszek" na pewno się im spodobał. Dla starszych był "deszcz"nagród w loterii fantowej. Jak zwykle jedni się cieszyli, drudzy muszą poczekać na kolejny festyn ... 
Podziękowania dla wszystkich którzy wsparli nasz festyn :

GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
-MOKSiR KUŹNIA RACIBORSKA
- BANK SPÓŁDZIELCZY KUŹNIA RACIBORSKA
- PREFROW RYBNIK
- PIEKARNIA PIOTR SZWEDA
- PIEKARNIA JADWIGA I PIOTR SZYMURA
- SKLEP "NA ROGU" – MARIAN MALEJKA
- PAWILON ORCHIDEA
- KOLEJKA WĄSKOTOROWA
- STARE OPACTWO
- FIRMA DEDOL
- ATH SERWIS RYBNIK UL. BUDOWLANYCH
- NADLEŚNICTWO RYBNIK
- RESTAURACJA GOŚCINNA RUDA KOZIELSKA
- RESTAURACJA NOWOMIEJSKA KUŹNIA RACIBORSKA
- RADOSŁAW KASPRZYK
- ADRIAN LEPIARCZYK
- URSZULA KIRAGA - TUPPERWARE

Dziękujemy osobom, które przygotowywały i obsługiwały festyn : Mariola Duda, Małgorzta Wolny, Gabriela Dudek, Dawid Bartodziej, Adam Pielczyk, Adam Zieleń, Ryszard Belkius, Marcin Wenglorz wraz z rodziną, Joachim Dudek, Łukasz Ruhe, Piotr Wolny. 
Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zorganizować ciekawą imprezę dla naszych mieszkańców i nie tylko naszych.
Dziękujemy Tomaszowi Żybort  ( Restauracja Nova - Kuźnia Raciborska ) za obsługę gastronomiczną. 
Dziękujemy OSP Rudy za zaangażowanie w organizację i obsługę festynu. 
Podziękowania dla LKS Buk za przygotowanie obiektu.