Menu 1poniedziałek, 24 października 2016

II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY RACIBORSKIEGO

W dniu 21 października w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego.
Do wspólnej rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn: Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rud, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kuźni Raciborskiej, Zakład Poprawczy z Raciborza, Ochotniczy Hufiec Pracy z Rybnika, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Kuźni Raciborskiej, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Gliwic, Zespół Szkół nr 5 z Rybnika oraz gospodarze turnieju- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach, który wystawił do gry dwie drużyny. Imprezę otworzył dyrektor ośrodka pan Rafał Lazar, który przywitał drużyny i życzył wszystkim sukcesów, wytrwałości, dobrej zabawy oraz zdrowej rywalizacji podczas prowadzonych rozgrywek.  Każdy z zawodników rozegrał 17 meczów do dwóch wygranych setów, systemem każdy z każdym. Łącznie podopieczni rozegrali 153 mecze oraz 334 sety. Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju czuwał sędzia główny zawodów pani Anna Rusin, której pomagało 9 sędziów stolikowych z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach. Wszystkie wyniki  meczów były wyświetlane na ekranie monitora, dzięki czemu trenerzy oraz opiekunowie na bieżąco mogli śledzić poczynania swoich podopiecznych.
 Po zaciętej i wyrównanej walce :
I miejsce zajęli gospodarze z MOW w Rudach zespół 1, 
II miejsce podopieczni z MOW w Rudach zespół 2, 
III miejsce  zawodnicy z OHP w Rybniku. Kolejne miejsca zajęli: Zakład Poprawczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kuźni Raciborskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rud, Zespół Szkół nr 5 z Rybnika, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Kuźni Raciborskiej oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Gliwic.

W rozgrywkach indywidualnych zwyciężył Adrian Michalak z MOW w Rudach, który wygrał wszystkie pojedynki. 
II miejsce zajął Michał Małek również z MOW w Rudach,
 a III miejsce przypadło Krzysztofowi Górskiemu z OHP w Rybniku.
 Pod koniec turnieju przyjechał przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu, pan Piotr Kielar, który podziękował za organizację zawodów oraz wręczył wszystkim zawodnikom nagrody, a dla najlepszych puchary, statuetki, dyplomy oraz medale. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach oraz sponsorzy: MARTEX i SŁOD – HURT z Rybnika oraz GRAVER SHOP z Raciborza. 
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny posiłek, podczas którego mogli się zintegrować i spędzić ze sobą miło czas. Organizatorzy dziękują za udział w turnieju oraz zapraszają za rok.  
Informacja z strony www.mowrudy.edupage.org.