Menu 1poniedziałek, 21 grudnia 2015

Przedszkolaki uświetniły spotkanie wigilijne

W sobotę odbyło się tradycyjne już spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych mieszkających w Rudach.
Miejscem spotkania była hala sportowa ZSO Rudy. Zaproszonych zostało 70 mieszkańców naszego sołectwa . 
Z gości zaproszeni zostali i wzięli w spotkaniu udział : Burmistrz Paweł Macha, Przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska, radni Łukasz Ruhe i Roman Wilk oraz księża z naszej parafii : proboszcz Sebastian Śliwiński, wikary Marcin Kutek, ksiądz- dyrektor Jan Rosiek, dziekan Gotfryd Fesser. 
Spotkanie rozpoczęło się pięknymi Jasełkami w wykonaniu naszych przedszkolaków. Za ten piękny  występ wprowadzający wszystkich w świąteczny nastrój dziękujemy zarówno tym najmłodszym aktorom jak i paniom, które to wszystko przygotowały pani Beacie i Karinie.
Po przełamaniu się opłatkiem i wzajemnych życzeniach można było konsumować to co przygotowały nam panie  z naszego Koła Gospodyń. Na początek zaserwowano barszcz z uszkami, następnie ziemniaki, ryba, kapusta z grzybami, do tego domowy kompot. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych makówek i moczki. Nie zapomniano o kawie czy też herbacie i pierniczkach. Na stole były również owoce i różnego rodzaju soki . Tak więc każdy mógł uraczyć swoje podniebienie tym co lubi.
Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Pomagał w tym przygrywający na organach Mariusz, któremu dziękujemy za akompaniament.
Wszystkim przygotowującym spotkanie wigilijne, jak również paniom obsługującym składamy gorące podziękowania. Dziękujemy również wszelkiego rodzaju sponsorom i dobroczyńcom. Mamy nadzieję, że dla uczestników tego spotkania udało nam się chociaż po trochu sprawić to, że poczuli tę piękną magię Świąt Bożego Narodzenia.