2 miejsce naszych chłopaków w turnieju piłki nożnej halowej "UKS GRACZ CUP 2018"!

Powiększ obraz:
Hala sportowa przy naszej szkole była kolejny raz miejscem turnieju piłki nożnej halowej drużyn dziecięcych.
Organizatorem zawodów był klub sportowy UKS Gracz Lyski przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana III Sobieskiego w Rudach.  Drużyna złożona z uczniów naszej szkoły odniosła niemały sukces, bo zajęła w całym turnieju 2. miejsce, zaś zawodnik tej drużyny - Patryk Dyrszka otrzymał nagrodę jako wyróżniający się zawodnik.
W turnieju rywalizowało sześć drużyn, poza drużyną gospodarzy udział wzięli: UKS Gracz (rocznik 2007), UKS Gracz (rocznik 2008), LKS Dąb Gaszowice, LKS Górki Śląskie, LKS Pstrążna. Zmagania turniejowe rozpoczęły się  w sobotę 3 marca o godzinie 9.15 meczem pomiędzy reprezentacją UKS-u Lyski a LKS-em Pstrążna. Zawodnicy każdy mecz traktowali ambicjonalnie. Przecież wszyscy chcieli wygrać. Najlepsi okazali się zawodnicy z Dębu Gaszowice, którzy zdobyli w 5 meczach łącznie 13 punktów. Drugie miejsce zdobyli zawodnicy reprezentujący szkołę w Rudach, od zwycięstwa w turnieju dzielił ich zaledwie włos, a dokładnie punkt, bo dorobek bramkowy mieli dokładnie taki sam jak zwycięzcy turnieju. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Pstrążnej, którzy zdobyli 7 punktów.
Turniej w ocenie uczestników oraz widzów był bardzo udany, bo wszystkim udzieliła się sportowa atmosfera, a to dzięki temu, że kibice w postaci rodziców nie zawiedli - zabawa była przednia. Pomimo że od drużyn nie pobierano żadnych opłat wpisowych, każdy uczestnik rozgrywek miał zapewniony poczęstunek i wodę mineralną, a każda z drużyn otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom. Wręczono także cztery nagrody indywidualne. W kategorii najlepsi bramkarze wyróżnieni zostali Bartosz Rezner z LKS-u Górki oraz Jakub Mazurek z LKS-u Dąb Gaszowice. Najlepszym strzelcem został Dominik Zieleźny z Gaszowice. Za najlepszego zawodnika uznano Michała Mańkę z Gaszowic. Wyróżnienia otrzymali: Patryk Dyrszka (SP Rudy), Karol Musioł (LKS Pstrążna), Brajan Domijan (UKS Gracz I), Dominik Dziwoki (UKS Gracz II).